Masonry

Αναζήτηση

5η θέση στο Mediterraneo Summer Cup

Η ομάδα των U15 των Ιώνων Π.Φαλήρου με την συμμετοχή της στο διεθνούς φήμης τουρνουά Mediterraneo Summer Cup πιστοποίησε για αλλη μια φορά την ποιότητα κ τίς ικανότητες των Ελλήνων παικτών στις μικρές ηλικίες.

Σ ενα τουρνουά που συμμετείχαν ομάδες απο 18 χώρες απ όλο τον κόσμο οι αθλητές των Ιώνων πέτυχαν 5 νίκες σε σύνολο 6 παιχνιδιών καταλαμβάνοντας την 5η θέση(σε 18 ομάδες).
Αξίζει ν αναφερθεί οτι είχαν τη 2η καλύτερη συγκομιδή βαθμών(πισω απ τους πρωταθλητές Γάλλους.
Στ' αξιοσημείωτα οι τρεις νίκες που πέτυχαν με ισάριθμες ιταλικές ομάδες(Firenze 1-0 Bianco Rossi 6-5(πεν)κ'Arci Pianazze 1-0(για την 5η θέση).
Στις λεπτομέρειες χάθηκε η είσοδος στην τετράδα αφού με ισοπαλία με την επίσης ιταλική Floria(ήττα 1-0)θα διεκδικούσαν θέση στο βάθρο.
Ωστόσο ομολογουμένως αυτή η 10ημερη εμπειρία ζωής θα μείνει βαθειά χαραγμένη στις μνήμες ολων. Προπονητών-Παικτών-Συνόδων.
Όλοι έζησαν ανεπανάληπτες στιγμές με κορυφαία ίσως την πρόκριση -θριλερ στα πεναλτι για την διεκδίκηση της 5ης θέσης.
Σίγουρα όμως η παρουσία της αποστολής στο μεγαλοπρεπές κ επιβλητικό Cump Nou στην φαντασμαγορική τελετή έναρξης(με την ανάκρουση του εθνικού μας ύμνου) την παρέλαση στους δρόμους της Lliorret De Mar καθώς κι οι επισκέψεις στο ''Ισπανικό Χωριό''στην μεσαιωνική Girona στο Park Guel  στην εντυπωσιακή(σήμα κατατεθέν της Βαρκελώνης) Famillia Sagrada στο L'Aquarium ( το 2ο μεγαλύτερο ενυδρείο στον κοσμο) στο Magic Fontain(συντριβάνι με ήχο κ'φως)αποτέλεσαν τις''μεγαλες πινελιές''ώστε το ταξίδι να χαρακτηριστεί ως ενα απ τα πιο επιτυχημένα στην ιστορία του συλλογου.
Αξίζει ν αναφέρουμε στο σημείο αυτό τους συμμετέχοντες: Αντωνιου Γ. Σταυρακόπουλος Κ. (προπονητές) Πατεράκη Α. (πρόεδρος).
Γιακουματος Ε. Γιαννιτσιος Ν. Ζαχαρης Σ. Καμπαδακης Ι. Μεσσήνης Ζ. Λακρουα Ν. Μάγκος Π. Παπαγιαννάκης Γ. Σεμπρος Θ. Ψαθακης Γ. Γιακουμης Δ. Βασιλάκος Δ. Καλυβας Θ. Νικολακης Ν. Τσιμπλουλης Β. Τσιμπλουλης Δ. Αυγεροπουλος Δ. Πατερακης Α. Σωτηρακόπουλος Μ. (παίκτες).
Σεμπρος Ι. Αλαμαγκου Μ. Ζάχαρη Α. Κουρμπελα Σ. Λαγκαδη Μ. Ψηλού Μ. (γονεις-συνοδοι).


Φωτογραφικό υλικό

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by joomla.it


Venue: Lloret de Mar
Address:
Tordera, Spain
Spain
Google Maps
Tournament contact
Name: Maarten Boudens
Events
G15, U11/7, U13, U14, U15, U16, U17
Online entry
Entry open: 10 June 2016 00:00 (GMT +02:00)
Entry deadline: 13 June 2016 23:59 (GMT +02:00)
Tournament days
Period: 27/06/2016 to 30/06/2016

Matches

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by joomla.it
  Mon 27/06/2016 10:50 U15 - U15 E Iones P Falirou FCGreece - ItalyDLF Firenze 1-0
  Mon 27/06/2016 12:30 U15 - U15 E Iones P Falirou FCGreece - SwedenTorslanda IK -2 3-1  
  Tue 28/06/2016 12:30 U15 - U15 Final Round D Torslanda IK -1Sweden - GreeceIones P Falirou FC 1-2  
  Tue 28/06/2016 14:10 U15 - U15 Final Round D Iones P Falirou FCGreece - ItalyFloria 2000 0-1  
  Wed 29/06/2016 15:50 U15 - U15 Final Round (5th to 8th) USD Team Bianco RossiItaly - GreeceIones P Falirou FC 5-6 Wins on penalties  
  Thu 30/06/2016 15:00 U15 - U15 Final Round (5th to 8th) GS Arci PianazzeItaly - GreeceIones P Falirou FC 0-1

Standings

U15 - U15 E
    Points Played Won Draws Lost Goals for Goals against
1 GREIones P Falirou FC 6 2 2 0 0 4 1
2 ITADLF Firenze 3 2 1 0 1 4 2
3 SWETorslanda IK -2 0 2 0 0 2 2 7
U15 - U15 Final Round D
    Points Played Won Draws Lost Goals for Goals against
1 ITAFloria 2000 4 2 1 1 0 2 1
2 GREIones P Falirou FC 3 2 1 0 1 2 2
3 SWETorslanda IK -1 1 2 0 1 1 2 3

Teams

Team Draw
ITA1 Massimina U13 - U13 C
ITA1 Massimina U13 - U13 Challenge Cup A
ITA1 Massimina U13 - U13 Challenge Cup (5th to 6th)
FRAA.S. Vallon des Tuves FC Savinois U17 - U17 A
FRAA.S. Vallon des Tuves FC Savinois U17 - U17 Final Round
ITAAosta 511-1 U13 - U13 F
ITAAosta 511-1 U13 - U13 Challenge Cup B
ITAAosta 511-1 U13 - U13 Challenge Cup FINAL
ITAAosta 511-2 U13 - U13 A
ITAAosta 511-2 U13 - U13 Final Round C
ITAAosta 511-2 U13 - U13 Final Round (5th to 8th)
ITAAS Cori Calcio U11/7 - U11/7 A
ITAAS Cori Calcio U11/7 - U11/7 Challenge Cup
FRAAS Soisy sur Seine U15 - U15 D
FRAAS Soisy sur Seine U15 - U15 Challenge Cup B
FRAAS Soisy sur Seine U15 - U15 Challenge Cup FINAL
ITAASD Calcio Montegrotto U15 - U15 D
ITAASD Calcio Montegrotto U15 - U15 Final Round B
ITAASD Calcio Montegrotto U15 - U15 Final Round (9th to 12th)
ITAASD James U11/7 - U11/7 B
ITAASD James U11/7 - U11/7 Challenge Cup
ITAASD James U15 - U15 F
ITAASD James U15 - U15 Challenge Cup B
ITAASD James U15 - U15 Challenge Cup (3rd to 4th)
ITAASD James U16 - U16 B
ITAASD James U16 - U16 To Challenge A
ALGASM Oran U13 - U13 D
ALGASM Oran U13 - U13 Final Round D
ALGASM Oran U13 - U13 Final Round (9th to 12th)
ITAAtletico Impruneta U13 - U13 D
ITAAtletico Impruneta U13 - U13 Challenge Cup B
ITAAtletico Impruneta U13 - U13 Challenge Cup (5th to 6th)
CANBelleville soccer club U14 - U14 Main Round
SWEBK Fanna G15 - G15 Main Round
SWEBK Fanna G15 - G15 Final Round
ITABrembate di Sopra U15 - U15 B
ITABrembate di Sopra U15 - U15 Final Round C
ITABrembate di Sopra U15 - U15 Final Round FINAL
FRAC.A. Peymeinade U13 - U13 E
FRAC.A. Peymeinade U13 - U13 Final Round B
FRAC.A. Peymeinade U13 - U13 Final Round (9th to 12th)
ITACamaiore U16 - U16 B
ITACamaiore U16 - U16 Final Round
ESPCF Santa Susanna G15 -
ESPCF Tordera U11/7 - U11/7 B
ESPCF Tordera U11/7 - U11/7 Challenge Cup
ITAComo 2000 G15 - G15 Main Round
ITAComo 2000 G15 - G15 Final Round
ITADLF Firenze U15 - U15 E
ITADLF Firenze U15 - U15 Final Round B
ITADLF Firenze U15 - U15 Final Round FINAL
FRAE.S. Mérindol U14 - U14 Main Round
FRAE.S. Mérindol U14 - U14 Final Round
FRAE.S. Mérindol U16 - U16 A
FRAE.S. Mérindol U16 - U16 Challenge Cup
GREFC AO ILIOU U15 - U15 A
GREFC AO ILIOU U15 - U15 Challenge Cup A
GREFC AO ILIOU U15 - U15 Challenge Cup FINAL
DENFC Broby U13 - U13 C
DENFC Broby U13 - U13 Final Round C
DENFC Broby U13 - U13 Final Round (9th to 12th)
FRAFC Saumur U15 - U15 C
FRAFC Saumur U15 - U15 Final Round A
FRAFC Saumur U15 - U15 Final Round FINAL
ESPFCF Lloretenc G15 - G15 Main Round
ESPFCF Lloretenc G15 - G15 Final Round
SCOFernieside FC U17 - U17 B
SCOFernieside FC U17 - U17 Final Round
CZEFK Vsetín U13 - U13 A
CZEFK Vsetín U13 - U13 Challenge Cup A
CZEFK Vsetín U13 - U13 Challenge Cup FINAL
CZEFK Vsetín U14 - U14 Main Round
CZEFK Vsetín U14 - U14 Final Round
ITAFloria 2000 U15 - U15 F
ITAFloria 2000 U15 - U15 Final Round D
ITAFloria 2000 U15 - U15 Final Round FINAL
ITAForte Dei Marmi 2015 U16 - U16 A
ITAForte Dei Marmi 2015 U16 - U16 To Challenge B
NORFREIDIG SK G15 - G15 Main Round
NORFREIDIG SK G15 - G15 Final Round
ITAGS Arci Pianazze U15 - U15 A
ITAGS Arci Pianazze U15 - U15 Final Round A
ITAGS Arci Pianazze U15 - U15 Final Round (5th to 8th)
SWEIF Lödde U15 - U15 C
SWEIF Lödde U15 - U15 Challenge Cup A
SWEIF Lödde U15 - U15 Challenge Cup (3rd to 4th)
SWEIK Särö U14 - U14 Main Round
SWEIK Särö U14 - U14 Final Round
GREIones P Falirou FC U15 - U15 E
GREIones P Falirou FC U15 - U15 Final Round D
GREIones P Falirou FC U15 - U15 Final Round (5th to 8th)
POLKS Aleksandrow Lodzki U13 - U13 E
POLKS Aleksandrow Lodzki U13 - U13 Challenge Cup B
POLKS Aleksandrow Lodzki U13 - U13 Challenge Cup (3rd to 4th)
POLKS Aleksandrow Lodzki U15 - U15 B
POLKS Aleksandrow Lodzki U15 - U15 Final Round A
POLKS Aleksandrow Lodzki U15 - U15 Final Round (9th to 12th)
BELKVK Avelgem U17 - U17 A
BELKVK Avelgem U17 - U17 Challenge Cup
USALancer Soccer Club U17 - U17 B
USALancer Soccer Club U17 - U17 Challenge Cup
FRAMolsheim U13 - U13 A
FRAMolsheim U13 - U13 Final Round A
FRAMolsheim U13 - U13 Final Round FINAL
USAMorrisville Soccer Club U17 - U17 A
USAMorrisville Soccer Club U17 - U17 Challenge Cup
ITANAGC Sardegna-1 U11/7 - U11/7 B
ITANAGC Sardegna-1 U11/7 - U11/7 Final Round
ITANAGC Sardegna-1 U13 - U13 D
ITANAGC Sardegna-1 U13 - U13 Final Round B
ITANAGC Sardegna-1 U13 - U13 Final Round (5th to 8th)
ITANAGC Sardegna-2 U11/7 - U11/7 A
ITANAGC Sardegna-2 U11/7 - U11/7 Final Round
ITANAGC Sardegna-2 U13 - U13 E
ITANAGC Sardegna-2 U13 - U13 Final Round D
ITANAGC Sardegna-2 U13 - U13 Final Round (5th to 8th)
ITANuova Spes U13 - U13 C
ITANuova Spes U13 - U13 Final Round A
ITANuova Spes U13 - U13 Final Round (9th to 12th)
RSAOld Parktonians FC U11/7 - U11/7 A
RSAOld Parktonians FC U11/7 - U11/7 Challenge Cup
NORORKLA FK U16 - U16 A
NORORKLA FK U16 - U16 Final Round
ITAReal Aci U17 - U17 A
ITAReal Aci U17 - U17 Final Round
NIRRosario U15 - U15 A
NIRRosario U15 - U15 Final Round C
NIRRosario U15 - U15 Final Round (9th to 12th)
NIRRosario Youth U15 - U15 B
NIRRosario Youth U15 - U15 Challenge Cup A
NIRRosario Youth U15 - U15 Challenge Cup (5th to 6th)
DENRosenhøj Boldklub U13 - U13 B
DENRosenhøj Boldklub U13 - U13 Challenge Cup A
DENRosenhøj Boldklub U13 - U13 Challenge Cup (3rd to 4th)
ITASancasciano U16 - U16 A
ITASancasciano U16 - U16 Final Round
GERSC Spelle-Venhaus U17 - U17 B
GERSC Spelle-Venhaus U17 - U17 Challenge Cup
ITASolbiatese Arno Calcio U13 - U13 B
ITASolbiatese Arno Calcio U13 - U13 Final Round A
ITASolbiatese Arno Calcio U13 - U13 Final Round (5th to 8th)
FRAStade Français U14 - U14 Main Round
FRAStade Français U16 - U16 B
FRAStade Français U16 - U16 To Challenge B
FRAStade Français U16 - U16 Challenge Cup
DENSulsted IF U16 - U16 A
DENSulsted IF U16 - U16 To Challenge A
DENSulsted IF U16 - U16 Challenge Cup
SWETegs SK U15 - U15 F
SWETegs SK U15 - U15 Final Round B
SWETegs SK U15 - U15 Final Round (5th to 8th)
ENGThorncliffe Football Club-1 U11/7 - U11/7 A
ENGThorncliffe Football Club-1 U11/7 - U11/7 Final Round
ENGThorncliffe Football Club-2 U11/7 - U11/7 B
ENGThorncliffe Football Club-2 U11/7 - U11/7 Final Round
SWETorslanda IK -1 U15 - U15 D
SWETorslanda IK -1 U15 - U15 Final Round D
SWETorslanda IK -1 U15 - U15 Final Round (9th to 12th)
SWETorslanda IK -2 U15 - U15 E
SWETorslanda IK -2 U15 - U15 Challenge Cup B
SWETorslanda IK -2 U15 - U15 Challenge Cup (5th to 6th)
SWETullinge TP FK U16 - U16 B
SWETullinge TP FK U16 - U16 Final Round
FRAU.S. Carqueiranne La Crau U14 - U14 Main Round
FRAU.S. Carqueiranne La Crau U14 - U14 Final Round
ITAUCD Giovani Via Nova B.P. U16 - U16 B
ITAUCD Giovani Via Nova B.P. U16 - U16 Challenge Cup
ITAUCD Giovani Via Nova B.P. U17 - U17 B
ITAUCD Giovani Via Nova B.P. U17 - U17 Final Round
FRAUS Orleans U13 - U13 F
FRAUS Orleans U13 - U13 Final Round D
FRAUS Orleans U13 - U13 Final Round FINAL
ITAUSD Team Bianco Rossi U15 - U15 C
ITAUSD Team Bianco Rossi U15 - U15 Final Round C
ITAUSD Team Bianco Rossi U15 - U15 Final Round (5th to 8th)
USAWashington Internationals U13 - U13 F
USAWashington Internationals U13 - U13 Final Round B
USAWashington Internationals U13 - U13 Final Round FINAL
IRLWaterford City U13 - U13 B
IRLWaterford City U13 - U13 Final Round C
IRLWaterford City U13 - U13 Final Round FINAL

Νέα Ιστοσελίδα ακαδημίας ποδοσφαίρου